Okenné zabezpečenie

ABUS okenné zabezpečenie – najlepší spôsob, ako sa ochrániť pred vlámaním

Vedeli ste, že zlodeji najčastejšie používajú na vniknutie do objektov okná a balkónové dvere ?

Či už je bežné okno zatvorené alebo v polohe na vetranie… Okno v polohe na vetranie je otvorené okno, ktoré zlodej za pár sekúnd vypáči skrutkovačom. Ani zatvorené okno nie je žiadna zvláštna prekážka. Taktiež je tu však riziko nehody najmä pre malé deti, ktoré môžu okno otvoriť a ľahko z neho vypadnúť. ABUS má pre Vás širokú ponuku bezpečnostných opatrení.

Vhodné je  zabezpečiť obe strany okna alebo balkónových dverí. Pri zabezpečovaní Vašich okien, by ste mali venovať pozornosť nielen strane, na ktorej je kľučka, ale tiež pántovej strane okna.

Okenné zámky ABUS spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy a poskytujú maximálnu ochranu proti vlámaniu. Zabezpečenie značky ABUS sa vyznačuje tiež moderným dizajnom a jednoduchou obsluhou.

Vyberte si správne zabezpečenie Vášho okna pomocou konfigurátora…

okno

Okenné rozvorové zámky

Terasové dvere sú najjednoduchšia cesta pre neželaného návštevníka, pre ich treba zabezpečiť na viacerých miestach.

Okenné kľučky so závorou

Ak je okno otvorené na vetranie, drží ho oceľová závora, ktorá udrží okno v prípade tlaku z vonkajšej strany až do jednej tony.

Prídavné okenné zámky

Jednoducho ovládateľné a nenápadné, ale účinné. Dokážu ochrániť vaše okno pred vypáčením.

 

Ochrana pántov

Zabezpečenie pántovej strany okna je rovnako dôležité, ako zabezpečenie otváracej strany.

 

Okenné zámky na číselný kód

Zámok je určený pre tých, ktorí nechcú mať starosti s kľúčmi a viac im vyhovuje si zapamätať trojmiestný kód, ktorý je ľubovoľne nastaviteľný.

Zámky na dvojkrídlové okná

Aj dvojkrídlové okná treba zabezpečiť. Preto ABUS vyvinul zámok, ktorý je vhodný na všetky dvojkrídlové okná, ktoré sa otvárajú dovnútra s medzerou 18-35 mm medzi oknami.

Zámky na strešné okná

Zámok chráni okná pred nepozvanými “horolezcami”. Zámok je vhodný pre všetky okná, ktoré sa otvárajú smerom von. Tu platí: “ABUS zabezpečenie od pivnice až po strechu”.

Teleskopické zámky

Ak nechcete vŕtať do okna, potom je pre vás riešenie ABUS Tele-Z, ktorý sa montuje do okenného otvoru – do steny. Keď chcete okno otvoriť, zámok jednoducho dáte dole.

Uzamykateľné okenné kľučky

Kľučky sú vhodné najmä ako detská poistka, aby dieťa neotvorilo okno a nevypadlo z neho von. ABUS ponúka možnosť zjednotiť viacero zámkov na spoločný kľúč.