Ochrana pred požiarom = vaša bezpečnosť

Každý rok príde pri požiari o život veľa ľudí. Vďaka preventívnej ochrane proti požiaru, ako sú detektory dymu a hasiaci sprej, počet obetí klesá.

Keďže chceme, aby ste sa cítili bezpečne v práci aj doma, ABUS vyvinul spoľahlivé protipožiarne riešenia proti potenciálnym rizikám každodenného života. Hlásiče dymu a detektory tepla vás v prípade požiaru upozornia hlasnou sirénou. ABUS hasiaci sprej s ohňom bojuje rýchlo, ľahko a efektívne.

Ako funguje detektor dymu?

Detektory dymu ABUS využívajú optický princíp. Vnútorná meracia komora v detektore dymu má zabudovanú svetelnú diódu a foto článok. Dióda pravidelne  vysiela svetelné záblesky, ktoré za bežných podmienok nezaťažujú foto článok. Ak sa však do komory dostane dym, svetelné lúče sa lámu inak ako zvyčajne, odchyľujú sa. Tým sa dostávajú na objektív a foto článok, ktorý je napojený na sirénu, ju spustí.

Citlivosť alarmu musí byť nastavená s extrémnou presnosťou, aby a zabránilo tomu, že aj obyčajné prachové čiastočky budú signalizovať poplach a súčasne zabezpečiť, aby každý dym spôsobený požiarom bude zistený  so 100% spoľahlivosťou. Po zistení dymu sa vykonajú ďalšie merania, aby sa zistilo, či je v komore stále dym skôr, ako zaznie siréna.

 

ABUS hasiaci sprej = jednoduché, rýchle a efektívne riešenie

Pomocou hasiaceho spreja môžete účinne bojovať s malým požiarom. Zabudnutá sviečka, cigareta alebo zabudnutý hrniec na zapnutom sporáku môžu rýchlo spôsobiť požiar, ktorý vedie k život a majetok ohrozujúcej situácii. To, čo začína ako malý požiar sa môže v zlomku sekundy zmeniť na skutočné nebezpečenstvo. Ak stratíte drahocenný čas v tejto situácii, zvyčajne už nemáte šancu zabrániť rozsiahlejšiemu požiaru.

S hasiacim sprejom ABUS môžu aj netrénovaní jednotlivci bojovať proti tzv. počiatočným požiarom rýchlo, efektívne a predovšetkým bezpečne. Vďaka jeho kompaktnej veľkosti ho možno skladovať v akomkoľvek priestore. Na rozdiel od hasiacich prístrojov je hasiaci sprej ľahko ovládateľný a jednoducho sa používa.

Hasiaci sprej je ľahký, rozsah rozprašovania je až 4 m a výdrž hasenia je asi 25 s.